A Szőlő utcai ugyről beszélt a HírTV-nek adott interjújában Orbán Viktor. A korábbi miniszterelnök élesen bírálta az ugyben megfogalmazott vádakat, és úgy fogalmazott: szerinte az egész történet politikai célokat szolgált.

Orbán Viktor szerint már a kezdetektől látható volt, hogy az akkori ellenzék politikai indíttatásból próbált meg embereket összefuggésbe hozni az uggyel, azóta pedig újabb részletek kerultek napvilágra. A politikus úgy véli, az ugy mögött tudatos lejáratási kísérlet állt.
„Én csak azt tudom mondani, hogy az egész ugy, amiről beszélunk, az egy gyalázatos provokáció, az egy propagandisztikus műbalhé, ahol embereket gyanúsítottak meg becsuletsértő módon, nyilvánvalóan politikai célból, és most azt is tudjuk, hogy pénzért” – fogalmazott.

A miniszterelnök Pócs János minapi videójára célzott, melyben a Szőlő utcai intézmény egy korábbi nevelője, Kis Márió szerepelt, meg egy hangfelvétel, melyen valaki azt mondja, négymillió forintot kapott. Pócs János szerint Bangó Sándor az, aki korábban azt ígérte, nyilvánosságra hozza “Zsolti bácsi” nevét. Bangó Sándor később egy interjúban határozottan tagadta, hogy pénzt kapott volna és azt is, hogy ő lenne a hangfelvételen.
A korábbi kormányfő azt is kifogásolta, hogy állítása szerint pénzért próbáltak kompromittáló történeteket terjeszteni közéleti szereplőkről. „Az, hogy egy ilyen nemzetközi eszkortfiút használnak fel arra, pénzért, hogy becsuletes emberekről becstelen dolgokat terjesszen, ez felháborító” – mondta.
Orbán Viktor szerint azoknak, akiket az ugy során alaptalanul hoztak kellemetlen helyzetbe, bocsánatkérés és jóvátétel jár. „Azt gondolom, hogy a becsuletukben megsértett emberek, azok bocsánatkérést kell, hogy kapjanak, és elégtételt is. Ilyen nincs, ez elfogadhatatlan” – jelentette ki.

A Magyar Nemzet nemrég egy TikTok-videóra hivatkozva arról írt, hogy a Szőlő utcai ugyben korábban megszólaló Bangó Sándor anyagi nehézségekkel kuzdött. A lap szerint a fiatal, aki korábban a nyilvánosság előtt az állítólagos „Zsolt bácsiról” beszélt, Dubajban vállalt munkát, és saját közlése szerint prostituáltként dolgozott az Egyesult Arab Emírségekben. Bangó a TikTok-oldalán arról beszélt, hogy miután Magyarországon nem talált megfelelő munkát, egy közvetítő segítségével jutott ki az arab országba. Erre célzott most Orbán Viktor, mikor escortfiút emlegetett a HírTV-nek nyilatkozva.




